Docieplenia trudno dostępnych miejsc. Zalety pianki pu

Jak wiadomo będzie się w stanie znaleźć dość wiele ciekawych rozwiązań, które bez najmniejszego problemu będzie się mogło wykorzystać w dzisiejszych czasach. Jeżeli będzie się chciało wykonać docieplenie w swoim domu, to jak wiadomo, będzie koniecznym zdecydować się na skorzystanie z rozwiązań tanich, pewnych i dobrych jakościowo. Podłoga jest bardzo ważnym elementem w każdym domu, aczkolwiek trudno będzie ją wykończyć tak, aby była w pełni szczelna.

Bez spoinowe ocieplenie posadzek eliminujące mostki termiczne

W dziedzinie izolacji termicznej niestety zbyt często do głosu dopuszcza się tradycję i tradycyjne myślenie. Wielu z nas boi się stosowania czegoś innego, niż styropian i wełna mineralna pod różnymi postaciami. Skąd ta niechęć? Powodów może być kilka. Jednym z nich bez wątpienia jest niska świadomość dotycząca innych możliwych rozwiązań. Kiedy mówi się o ocieplaniu posadzek, to brak takiego nowoczesnego myślenia skazuje nas na ogromne wręcz straty ciepła.

Gdzie można rozpylać natrysk piany poliuretanowej?

Izolacje wykonane przy pomocy pianki poliuretanowej można wykonywać nie tylko w nowym budownictwie, ale również w modernizowanych budynkach. Od początków istnienia tejże technologii znana jest bardzo powszechnie wytrzymałość poliuretanowej piany. Skutkiem tego znalazła ona swoje szerokie zastosowanie budownictwie oraz przemyśle. Możemy spotkać się z dwoma typami piany poliuretanowej tj. otwarto komórkowej oraz zamknięto komórkowej.

Letni skwar na poddaszu? Jak się go pozbyć?

Poddasze użytkowe to bardzo przydatne pomieszczenie w domu. Może służyć za dodatkowe pomieszczenie do mieszkania, może też służyć jako schowek. Poddasze użytkowe jest często projektowane w domach mieszkalnych, bo jak widać można z niego czerpać liczne korzyści. Jednak przebywanie na poddaszu użytkowym, zarówno zimową pora jak i letnią porą, może nie być zbyt przyjemne. Dlatego że promieniowanie słoneczne mocno oddziałuje na takie pomieszczenie, a zimą wiele ciepła ucieka przez szczeliny w dachu, czy na ścianach.

Hydroizolacje dachów budynków przemysłowych

W każdym budynku o charakterze przemysłowym niebagatelną rolę odgrywa dach. Właśnie ta część pełni jakże ważną rolę w postaci ochrony przed destrukcyjnym działaniem czynników atmosferycznych. Dlatego też każdy dach na tego rodzaju nieruchomościach bezwzględnie powinien odznaczać się solidną konstrukcją i skutecznymi sposobami zabezpieczającymi przed wilgocią. Jak wiadomo zawilgocona powierzchnia dachowa w ogromnym stopniu przyczyna się do „ucieczki” ciepła.

Natrysk pianki zamkniętokomórkowej na papę zgrzewaną

Izolacja budynków jest bardzo ważna, każdy właściciel domu i budynku gospodarczego, musi o nią zadbać. Izolację można wykonać wewnątrz budynku, np. na poddaszu, ale też z zewnątrz, np. na dachu. Jeśli chodzi o izolację nakładaną na papę zgrzewaną na dachu, to konieczne będzie użycie pianki poliuretanowej o charakterze zamknięto komórkowym. Jej gęstość musi być dosyć duża, w ten sposób sprawdzi się najlepiej.

Hydro i termoizolacje dachów pianką poliuretanową

Dach to bardzo ważna część każdego domu. Nie tylko ze względów estetycznych, ale także spełnia mnóstwo ważnych zadań. Bardzo ważną kwestią, jest właściwe ocieplenie dachu, szczególnie gdy posiada się poddasze użytkowe. Poddasze można ocieplić na kilka sposobów, ważne jednak by przy okazji zadbać o hydro i termoizolacje dachu. Do tego nada się pianka natryskowa poliuretanowa. To produkt, który jest przez wielu polecany.

Artykuły i porady

Docieplenia trudno dostępnych miejsc. Zalety pianki pu

Bez spoinowe ocieplenie posadzek eliminujące mostki termiczne

Gdzie można rozpylać natrysk piany poliuretanowej?

Letni skwar na poddaszu? Jak się go pozbyć?

Hydroizolacje dachów budynków przemysłowych

Natrysk pianki zamkniętokomórkowej na papę zgrzewaną

Hydro i termoizolacje dachów pianką poliuretanową

Termoizolacje pianki poliuretanowej

Hydroizolacje pianki poliuretanowej

Akustyka i właściwości wygłuszające pianki

  Pianka natryskowa

  Poddasza

  Docieplenia poddaszy pianą otwarto-komórkową posiada wiele zalet, nie tylko najlepszej izlacji termicznej ale także wygłuszającej.

  Dachy

  Właściwości hydroizolacyjne pianki poliuretanowej znajdują idealne zastosowanie przy remontach i dociepleniach oraz zabezpieczeniach przed wodą dachów.

  Fundamenty

  Pianka zamknięto-komórkowa jest świetnym izolatorem, która zabezpiecza również przed wilgoscią. Stąd jej zastosowanie przy izolacjach fundamentów.

  Domy szkieletowe

  Termoizolacje pianką pur zastosowanie swoje ma przy montażu domów kanadyjskich, szkieletowych z drewna badź ze stali.